ARRIVA TRANSPORT ČESKÁ REPUBLIKA a.s.

0 pozic Sledovat
ARRIVA TRANSPORT ČESKÁ REPUBLIKA a.s. logo
ARRIVA TRANSPORT ČESKÁ REPUBLIKA a.s.
Mezinárodní společnost ARRIVA v České republice provozuje více jak 2 000 autobusů, 35 trolejbusů a přes 60 vlaků a zaměstnává přes 3 700 zaměstnanců. Celkový obrat skupiny převyšuje 4 miliardy korun. Hlavní činností skupiny je linková autobusová doprava a vlaková doprava. Na trhu pravidelné osobní autobusové dopravy v České republice zaujímá ARRIVA vedoucí postavení. Ročně přepraví přes 115 milionů cestujících. ARRIVA v České republice je součásti skupiny ARRIVA, jedné z největších dopravních společností v Evropě, která zaměstnává 55 000 lidí a ročně přepraví více než 2,2 miliardy cestujících ve 14 evropských zemích.

Skupina ARRIVA je v České Republice tvořena několika dceřinými společnostmi. Autobusovou dopravu provozuje v různých regionech šest dopravních společností: ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY, ARRIVA CITY, ARRIVA MORAVA, ARRIVA VÝCHODNÍ ČECHY a ČSAD MHD Kladno. Servisní činnosti spojené se zajišťováním technického stavu vozového parku, provozováním čerpacích stanic a mycích linek pro celou skupinu ARRIVA zajišťují dvě společnosti, a to ARRIVA Services a KD Servis. Vlaková doprava je zajišťována neustále se dynamicky rozvíjející společností ARRIVA vlaky. Centrálou celé skupiny ARRIVA je společnost ARRIVA TRANSPORT ČESKÁ REPUBLIKA a.s. se sídlem v Praze. Zabývá se strategickými oblastmi jako jsou chod financí, účtárny, nákupu, IT, obchodu, marketingu a dalších. 

Historie společnosti sahá až do 30. let 19. století, kde u zrodu stála tehdy neznámá anglická rodina pana Cowieho, která si otevřela v severovýchodní Anglii malý rodinný obchod zaměřený na výkup, opravy a prodej použitých motorek. Tato společnost se postupem času rozrostla ve významnou skupinu společností a díky převratné akvizici s dopravní společností George Ewera Ltd. položila základy pro veřejnou autobusovou přepravu cestujících. 

V roce 1996 došlo s nákupem společnosti British Bus k oficiálnímu vzniku jména společnosti ARRIVA.  

Od roku 2010 je ARRIVA součástí koncernu Deutche Bahn.

Obor firmy

Doprava

Velikost firmy

více než 1000 zaměstnanců

Firemní benefity

Cafeteria Dovolená navíc Finanční bonusy Firemní sportovní tým Homeoffice Kariérní růst Multisport karta Notebook Odměny za odpracovaná léta Přátelské prostředí Příspěvek na dopravu Příspěvek na penzijní spoření Sick days Stabilní firma Stravenky Teambuilding Telefon Výhodný mobilní tarif Vzdělávací kurzy

U nás se domluvíte jazyky

čeština Komunikativní
slovenština Komunikativní

Jak to u nás vypadá