KYOCERA AVX Components s.r.o.

0 pozic Sledovat
KYOCERA AVX Components s.r.o. logo
KYOCERA AVX Components s.r.o.
KYOCERA AVX Components s.r.o. je součástí nadnárodní společnosti AVX Corporation se sídlem v Jižní Karolíně v USA (jejímž vlastníkem je japonská společnost Kyocera Group). AVX Corporation je předním světovým výrobcem pasivních elektronických součástek a uznávaným technickým lídrem v oboru. Svým tržním podílem je i dominantním hráčem na světovém trhu.

Závod společnosti KYOCERA AVX v Lanškrouně je zaměřen na vývoj a výrobu tantalových elektrolytických kondenzátorů. Náš sortiment pokrývá prakticky celou škálu ve světě používaných produktů tohoto typu elektronických součástek. 

Aktivity společnosti AVX začaly v Lanškrouně již v roce 1990, jako kooperace AVX Corporation s tehdejší firmou Tesla Lanškroun. Během pár let se podařilo zavést kompletní a relativně složitou výrobu tantalových kondenzátorů. V následujících obdobích firma významně investovala, vybudovala se zde celá nová hala, založilo se oddělení výzkumu a vývoje, rozšiřoval se technický rozvoj. Postupně přibyl i zákaznický servis, IT vývojové středisko a další podpůrná oddělení pro celou tantalovou divizi KYOCERA AVX. Místní závod se velkou mírou podílí na dominantním postavení KYOCERA AVX na světovém trhu v tantalových kondenzátorech. Společnost KYOCERA AVX v Lanškrouně těží zejména z práce špičkových odborníků, technologů a vývojářů, kteří neustále přicházejí s novými výrobky a zlepšenými parametry součástek, mnohdy i jako první na světě. Ruku v ruce s vývojem jde i rychlé zavádění do výroby, základ úspěchu na trhu v dnešní době. Zkušenosti a zlepšení lanškrounský závod pak předává do dalších závodů tantalové divize ve světě.

Obor firmy

Výroba a průmysl

Velikost firmy

301 - 1000 zaměstnanců

Novinky od KYOCERA AVX Components s.r.o.

Nelisa: Právě jsme přidali novou nabídku Vedoucí mzdového útvaru ve stabilní výrobní společnosti.

Nelisa: Právě jsme přidali novou nabídku Samostatný elektrokonstruktér - specialista výrobních zařízení pro špičkový závod v Lanškrouně!.

Nelisa: Právě jsme přidali novou nabídku Procesní inženýr - chemik do oddělení technologie ve špičkovém závodě světových měřítek v Lanškrouně!.

Za dobu existence AVX Czech Republic s. r. o. dosáhl závod v Lanškrouně na sérii světově uznávaných ocenění. Mezi nejvýznamnější se řadí ceny ELEKTRA AWARDS – za “Nejlepší výrobek roku“ udělené v letech 2005, 2010 a 2015. Jako jeden z příkladů úspěchu výzkumné práce lze zmínit také vozítko Curiosit

Kde nás najdete

KYOCERA AVX Components s.r.o.

Dvořákova 328, Žichlínské Předměstí, 563 01 Lanškroun, Česko