Pale Fire Capital SE

0 pozic Sledovat
Pale Fire Capital SE logo
Pale Fire Capital SE
Jsme Pale Fire Capital - private equity fond podporující technologické inovace. Vznikli jsme v roce 2015 a od té doby vytváříme se zakladateli silná partnerství. Pomáháme našim firmám s expanzí a překonáváním bariér a stropů, na které rostoucí firmy narážejí. Využíváme vše, co jsme se za 20 let naučili při budování úspěšných firem. Chceme s vámi budovat silné firmy na pevných základech plné schopných a nadšených lidí. Je pro nás důležitý také společensky prospěšný přesah našich aktivit.

Koho najdete v našem portfoliu?

V Pale Fire Capital jsme zaměřeni na strategické investice a to především do internetových a technologických projektů. Z původně malých společností jsme vybudovali společnosti s hodnotou přesahující 4 miliardy Kč. V portfolio máme firmy jako je Scuk, ROUVY, jenprace.cz, Groupon, Munipolis, UptimeRobot.com a mnohé další. Určitě některé z nich znáte. 

Díky sdílení know-how a zkušeností navzájem pomáháme firmám s hiringem různých rolí. Pokud hledáte výzvu, ale nevíte která firma by pro vás byla ta pravá, stačí nám napsat. 

aee09aaafad4124ae8268599e27a4957.png

Podporujeme neziskový sektor

Jak jsme zmínili hned v úvodu, tak společensky prospěšný přesah našeho počínání je pro nás klíčový. Dlouhodobě podporujeme neziskové aktivity, které se snaží transformovat oblasti s klíčovým vlivem na kvalitu života v Česku. Jen v roce 2020 jsme podpořili české neziskové a charitativní organizace částkou převyšující 50 milionů Kč a naším cílem je navýšit podporu nezisku na minimálně 200 milionů Kč ročně do roku 2030. 

Náš seed fond Purpose Ventures

Součástí skupiny je i seed fond Purpose Ventures, který se zaměřuje na investice do ambiciózních technologických firem s vyšším smyslem než jen vydělávání peněz. Investujeme jeho prostřednictvím do oblastí Udržitelné prostředí, Zdravý život a Lidský potenciál. 

Partnerem fondu je David Šiška. Se sociálně prospěšnými aktivitami a jejich dlouhodobou podporou to myslíme vážně. 

Seznamte se s týmem!

Portfolio jsme představili, tak ještě představíme sebe. V core týmu je nás 5, jak vidíte na fotce. Společně tvoříme silný tým, který táhne za jeden provaz. Máme k sobě schopné lidi v oblasti financí, HR a PR, kteří nám pomáhají budovat náš fond a pomáhat firmám v růstu. 

Nás pět dost dobře zná starosti zakladatelů firem. Sami jsme si prošli budováním firem od nuly, akvizičním růstem, mezinárodní expanzí, podnikáním v zahraničí i budováním partnerství s největšími globálními firmami nebo jsme zastávali CEO/founder role. Umíme tak pomoci tam, kde je nás potřeba a poradit tam, kde se to potká s účinkem.

Jsme, jak se říká, hands-on a mezi sebe hledáme lidi, kteří se nebojí vyhrnout si rukávy, umí jít do detailu a nebojí se věci rozhodnout. Hledáme ve firmách i lidech potenciál a dáváme mu vyniknout. 

ba690ebbfd8b7db937604adbd547196c.jpg

Zleva: Petr Krajíček, David Holý, Jan Barta, Dušan Šenkypl, David Šiška.

Koho mezi sebe hledáme?

Pro své interní projekty hledáme výjimečné parťáky, kteří již ukázali schopnost růst. Nebojíme se vyhrnout rukávy a to samé očekáváme i od vás. Projekty oceňujeme meritokraticky, dáváme schopným lidem možnost participovat na úspěchu. Nabízíme příležitost v různých profesích (analytici, developeři, manažeři, marketéři, …) a často hledáme i pro firmy z našeho portfolia.

Pokud jste ambiciózní, povahou "builders", prošli jste si svou kariéru odspoda a chcete dál růst v profesionálním a hodnotově silném týmu, tak jsme pro vás ta správná příležitost. Teď už nám stačí jen napsat!

Ozvat se nám můžete více způsoby - přes klasický inzerát nebo na petra@palefire.com. Ideálně nám pošlete i pár slov o sobě a my vám co nejdříve dáme vědět ohledně společných kroků. 

d7c5b0465920c7c6ecc3c431fa2b088a.jpg

Kde se o nás dozvědět více?

Pravidelně o novinkách z portfolia informujeme na našem webu, kde si můžete přečíst např. poslední článek o umístění našich portofilových firem v prestižním žebříčku FT 1000. Nebo si můžete poslechnout podcast pro Forbes s Dušanem Šenkyplem. A nebo nás můžete sledovat na našem LinkedIn profilu, aby vám už nic neuniklo.


Obor firmy

E-commerce, Investoři, Technologie

Velikost firmy

1 - 50 zaměstnanců

Firemní benefity

CSR - společensky odpovědná firma Cyklisté vítáni Dovolená navíc Finanční bonusy Firemní kantýna Homeoffice Kariérní růst Multisport karta Notebook Občerstvení na pracovišti Originální kanceláře Pružná pracovní doba Přátelské prostředí Relaxační zóna Skvělý tým profesionálů Stabilní firma Teambuilding Telefon Výhodný mobilní tarif Vzdělávací kurzy Zaměstnanecké akcie

U nás se domluvíte jazyky

angličtina Komunikativní
čeština Komunikativní

Náš tým

Jak to u nás vypadá

Novinky od Pale Fire Capital SE

Nelisa: Právě jsme přidali novou nabídku CFO pro investiční fond .

Nelisa: Právě jsme přidali novou nabídku Head of Online (CMO) pro itrinity 🔎.

Máme velkou radost, že budeme u toho, jak s ROUVY převálcujeme svět indoor tréninků. Velký obdiv Petr Samek a celému ROUVY tymu. Tohle nás bude v Pale Fire Capital strašné bavit a uživatele ROUVY taky. Navíc s tím máme super příležitosti pro markeťáky a UXaře byt u toho s námi. Napište nám!